Prasklo vám umyvadlo, nebo je jen tak staré a ošklivé, že je raději už chcete vyměnit? Co baterie a odpad? Jsou v pořádku, nebo je nutné vyměnit i ty? Vždy můžeme zavolat nějakou superdrahou firmu, ale každý jen trochu schopnější člověk by měl zvládnout vyměnit umyvadlo sám.
Chce to jen věnovat pozornost pár detailům a trochu snahy. V první řadě je nutné vybírat podle umístění baterie. Jde o to, jestli máte baterii na zdi, nebo přímo na umývadle. V druhém případě musíte při nákupu dávat pozor a vybírat jen takové umývadlo, které má na patřičném místě otvor, kam bude baterie zamontována. Dále jde o to, jestli je umývadlo zavěšeno na zdi, nebo osazeno do desky, třeba stolku. V druhém případě musíte jaksi dodržet rozměry otvoru, což také trochu omezuje možnosti nákupu. Pokud je umyvadlo závěsné, tak máte poměrně volnou možnost výběru, volte jen dle vkusu. Přesvěčte se, zdali je součástí balení i koleno, a případně šrouby, na které bude umývadlo zavěšeno. Pokud ne, kupte je též.
Podle typu umyvadla se logicky trochu liší i postup jeho osazení. Umývadlo zapuštěné prostě jen stačí osadit do otvoru, potom přišroubujete úchyty a odpad a máte hotovo. Závěsné na zeď musíte řádně připevnit. Což zahrnuje v první řadě správně umístěné otvory. Platí pravidlo, které musíme dodržovat při každé domácí práci, čili vždy dvakrát měř, jednou řež. Je zbytečné rozvrtat stěnu deseti otvory, jejichž zatmelení potom nám jen přidělá další a hlavně úplně zbytečnou práci. Přesvečte se, že úchyty řádně drží, přece jen na nich bude viset poměrně těžká a hlavně dosti křehká věc. Vše řádně dotáhněte, přidělejte odpad a ověřte, že nikde neteče. Pro případné dotěsnění se dá použít tmel s poetickým názvem medvědí hov.. tedy samozřejmě trus. Jak už bylo napsáno v úvodu a nyní je asi i každému jasné, opravdu to není ani těžké ani složité.
Jednoduché, není třeba zvát si firmu.