Myčka nádobí začíná být luxusem, který se rychle vyplácí. Při rostoucích cenách vody, úspora desítek tisíc litrů vody ročně může odehrávat velmi výraznou roli při stanovení rodinných rozpočtů (o úspoře času, který jak známo jsou také peníze ani nemluvě). Samozřejmě myček na trhu je spousta, takže tady bez ukazování prstem konkrétních značek, několik obecných tipů, jak si vybrat tu nejlepší.
1. Větší počet lidí v domácnosti vyžaduje i větší myčku, takže pokud je vás doma více, vybírejte takovou, co je schopna mýt najednou 12 sad nádobí. Pokud se vás výše uvedená podmínka netýká, stačí vám ta na 9 sad.
2. Velikost myčky hodně ovlivní velikost vaší kuchyně. Do malé vybírejte širokou 45 centimetrů, do velké tu co má šířku 60 centrimetrů.
3. Čerstvé či plánující maminky by měly přemýšlet o takové, která nabízí program Baby Cycle.
4. Důležitá je i spotřeba, protože pokud si myčku vybíráme z ekologických důvodů, tak rozhodně by nás měly zajímat typy, které spotřebují nejméně vody a nejméně elektrické energie.
5. Výběr vestavěné nebo volněstojící záleží od disposice vaší kuchyně, takže tady je to rozhodnutí řekněme hlavně estetického rázu. I když volně stojící myčky bývají trošku levnější a umožňují větší svobodu umístění. Ale zase nesednou tolik k nábytku a mívají méně fukcí, ačkoliv to není takto vždy.
6. Rozhodně u každé myčky si zjistěte hlučnost, často se myčku pouští v době, kdy chcete odpočívat a hukot není rozhodně ničím příjemným. Takže výběr vždy co nejtišší.
7. Velmi výhodnou funkcí může být opožděný start.
8. Pokud se nám po bytě či domu potulují rozverné ratolesti, které by mohly myčku v průběhu mytí pokoušet otevírat, tak velmi užitečnou věcí je dětská pojistka. ¨
9. Všechny firmy nabízí modely v různých cenových kategoriích, takže tady doladíte podle svých finančních možností. U myčky se ale raději držte známějších značek, úplne no name produkty, na jejichž výrobce nenajdete jedinou či minimum recenzí nejsou dobrým výběrem, hlavně z důvodu poruchovosti.