Pořízení či pronájem nového bytu je pro naprostou většinu lidí výborná zpráva. Bohužel je s tím téměř vždy spojeno stěhování, které rozhodně k nejzajímavějším a hlavně nejpříjemnějším věcem nepatří. Ale i tuto nepříliš milou záležitost si lze díky různým trikům výrazně usnadnit.
1. během stěhování určitě budeme převážet mnoho křehkých předmětů. Tady neocenitelnou roli hrají různé peřiny, plyšáci nebo polštářky či v některých případech i měkké kusy oblečení a nebo srolované ponožky. Ty můžeme využít k vyplňování volných prostor v krabicích a autech a tak dodatečně chránit vše, co by se mohlo snadno rozbít. Při převozu se snažíme všechny krabice dát těsně k sobě a omezíme jejich volný pohyb.
2. relativně malé, ale přitom těžké předměty, jako jsou například knihy, je lepší balit do různých kufrů s kolečky, abychom si usnadnili jejich transport. Jestliže je dáváme do krabic, nejlepší je v nich vyříznout ucha pro snadnější držení (to se týká krabic při stěhování obecně). V krabicích je lepší míchat těžké a lehké předměty, aby se nám neprotrhly.
3. oblečení pověšené na věšácích můžeme ještě ve skříni vsunout do velkého pytle na odpadky a věšáky nechat volně nahoře. Po převozu vše můžeme zavěsit úplně stejným způsobem, jako jsme to měli v původním bytě.
4. pokud víme, že stěhování a rozbalování věcí nestihneme během jednoho dne, rozhodně si vše důležité, co budeme potřebovat před spaním a po probuzení, nachystejme do nějakého příručního zavazadla. Ať už jde o kosmetické potřeby, oblečení a nebo také například varnou konvici na čaj.
5. talíře při stěhování raději proložme novinami nebo papírovými či plastovými talířky. Výrazně tím redukujeme riziko, že se nám rozbijí nebo poškrábou. Do hrnečků a skleniček dáme noviny, nebo je zabalíme do papírových sáčků, případně můžeme ještě pro další zajištění využít ony dříve zmíněné měkké „vyplňovače.“
6. matraci je dobré zajistit před špínou a prachem ještě extra natahovacím prostěradlem – na každou potřebujeme dvě, z každé strany jedno.
7. lednici rozmrazíme alespoň dvacet čtyři hodin před stěhováním.
8. nože je dobré převážet dobře zabezpečené. Každé ostří můžeme zabalit do papíru, užitečným trikem je nasunutí jich do kuchyňských rukavic.
9. zabalené krabice označíme popsanými lepíky, abychom jednoduše poznali, co v čem je.
10. pokud nejsme odborníky na počítače a různou elektroniku, je dobré vyfotit zapojení všech kabelů v přístrojích, před jejich odpojením.